Strefa dobrze rockująca

Strefa dobrze rockującaStrefa Innowacji - finał w Jarocinie!

Od 23 do 25 listopada 2016 r. w Jarocinie gościliśmy bibliotekarzy i samorządowców z miejscowości z całej Polski, którzy brali udział w projekcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - Strefy Innowacji.
Nasza biblioteka także uczestniczyła w tym projekcie i została wybrana jako gospodarz konferencji podsumowującej działanie stref. Gościliśmy ponad 80 osób z Cieszyna, Głogowa, Gołdapi, Grodziska Mazowieckiego, Jasła, Nowego Tomyśla, Oświęcimia, Piasecznego, Piotrkowa Trybunalskiego, Przasnysza, Sępólna Krajeńskiego, Słupska, Sopotu, Suchej Beskidzkiej, Wieliczki i Wołomina.
W Jarocinie odbywały się warsztaty dla mieszkańców, podczas których prezentowały się poszczególne strefy, zajęcia mieli także samorządowocy. Był też dzień, w którym jarocińska biblioteka wraz z partnerami prezentowała swoje dobre praktyki strefowiczom.
Zwieńczeniem spotkania w Jarocinie był wykład wicedyrektora Instytutu Książki pana Ryszarda Skrzypczarka. Udzielił on praktycznych wskazówek dla przyszłych beneficjentów programu infrastrukturalnego dla bibliotek.