Seniorzy o starości

Kategorie: JOK, Senior Plus

Seniorzy o starościPrzedstawienie teatralne DREWNIANY TALER w wykonaniu Koźmińskiego Teatru Seniora działającego przy Stowarzyszeniu Wspólnie dla Koźmina, Ośrodku Kultury i Klubie Seniora w Koźminie Wielkopolskim o trudnym temacie w JOK Jarocin.

Sztuka przedstawia sytuację ludzi starszych, często samotnych i schorowanych, którzy nie mogą liczyć na pomoc bliskich sobie osób (najbliższej rodziny). Brak tolerancji i zrozumienia ze strony najbliższych powoduje, że starszy człowiek pozostaje sam ze swoimi problemami i często nie potrafi sobie z nimi poradzić. Najbliżsi są już zmęczeni ciągłą opieką i postanawiają wysłać swojego ojca, dziadka do domu starców, tym samych chcą go pozbawić możliwości spędzenia ostatnich lat życia w swoim rodzinnym  domu pośród rodziny.

Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez jarocińską publiczność. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z artystami z zaprzyjaźnionego Koźmińskiego Teatru Seniora.

W przedstawieniu udział wzięli:  Zbigniew Cyunczyk, Bernadeta Gryszka, Mieczysław Gryszka, Kazimiera Juskowiak, Renata Łąkowska, Zbigniew Łąkowski, Maria Maćkowiak, Zygmunt Ziętkiewicz.