Ruszamy z pogotowiem projektowym dla lokalnych NGOsów

Ruszamy z pogotowiem projektowym dla lokalnych NGOsówPierwsze spotkanie, organizowane w ramach Centrum Wsparcia Projektowego, za nami.
Centrum - to jedno z wielu przedsięwzięć, które jarociński samorząd będzie realizował przy wsparciu funduszy norweskich.

Gmina Jarocin pozyskała z tych funduszy 3,5 mln euro na realizację znacznie szerszego projektu „Jarocin – Miastem Jutra” . Centrum jest jednym z jego ogniw. Jednym, ale za to bardzo ważnym, bo wspierającym działalność organizacji pozarządowych.

Przed nami kolejne przedsięwzięcia, z których będą mogli korzystać przedstawiciele stowarzyszeń : cykl szkoleń z zakresu zarządzania projektem, pracy projektowej, etapów tworzenia projektu i wypełniania formularzy wniosków oraz zapoznanie z różnymi możliwościami i programami pozyskiwania środków pozabudżetowych.
Zadanie zakłada także możliwość skorzystania z porady prawnika i księgowego. W planach jest także organizacja festynu stowarzyszeń.

Projekt „Jarocin-Miastem Jutra” w ramach Programu Rozwój lokalny korzysta z dofinansowania w kwocie ponad 3,5 mln euro otrzymanego od Norwegii. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców.