Rowerem do gwiazd

Rowerem do gwiazdW tym roku połączyliśmy naszym pomarańczowym odjazdowym rajdem dwie ważne rocznice 550. urodzin Mikołaja Kopernika i 100. lecie harcerstwa na Ziemi Jarocińskiej.

Trasa 13. już rajdu rowerowego w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz przebiegała od Jarocina poprzez Górę do Potarzycy. W Górze - w filii bibliotecznej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jaraczewo - był pierwszy przystanek. O atrakcje zadbała tamtejsza biblioteka i harcerze. Po przerwie cała nasza rowerowa grupa ruszyła w drogę do Potarzycy - na finał. Tam w gościnnych progach szkoły w Poatarzycy na uczestnikó czekał poczęstunek oraz możliwość zwiedzania Planetarium w Potarzycy.
Pogoda w tym roku dopisała nam szczególnie, na starcie stawiło się ponad 100 osób. Było też dużo dzieci, maluchy  dzielnie pedałowały pokonując dość trudną trasę samodzielnie.

Dziękujemy wszystkim Wam: małym i dużym, że po raz 13-ty byliście z nami - odjazdowymi bibliotekarkami! Dziękujemy Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo - filia w Górze za gościnę, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego za zorganizowanie czasu podczas postoju w Górze (dla niektórych powrót do dzieciństwa), Szkoła w Potarzycy i Planetarium w Potarzycy - za miejsce na finał, odpoczynek, atmosferę i możliwość odbycia podróży do gwiazd, a także za wspaniały poczęstunek Agnieszce Banasik i jej ekipie z Radlina. I na koniec naszym przyjaciołom z RoweLOVE - Jarocin za pomoc techniczną, zapewnienie bezpieczeństwa na trasie i Maciejowi Zaborowskiemu za medyczną opiekę!