Już po raz 13. zgromadziliśmy się w Orszaku Trzech Króli. Po przerwie spowodowanej pandemią i remontem rynku, nasz kolorowy kolędowy pochód wrócił na rynek! Jak zawsze, mimo zimna, publiczność nie zawiodła. Występy najmłodszych sprawiły, że każdy miał uśmiech na twarzy, a trochę nas było! »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy! »

O kosmosie i planetach czytał zaproszonym przedszkolakom Mariusz Grzesiek. Potem byłą opowieść o Panu Mikołaju i jego osiągnięciach a na koniec dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. »

W ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom odwiedził nas dzisiaj Piotr Piotrowicz, który rozmawiał z dziećmi o tym jak ważne jest czytanie, a następnie przeczytał fragment książki "Nazywam się... Mikołaj Kopernik". Najmłodsi (kl.1 b SP nr5) poznali układ planet, stworzyli własną rakietę i rozwiązywali kosmiczne łamigłówki. »

W ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom o planetach pana Mikołaja w Oddziale dla Dzieci gościliśmy instruktora teatralnego Włodzimierza Kalinowskiego. Pan Włodek przeczytał uczniom klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 5 fragment z książki „Nazywam się… Mikołaj Kopernik” przybliżając postać słynnego astronoma. Następnie zaprosił ich do wspólnej zabawy w Układ Słoneczny omawiając jak wirują planety wokół Słońca. Na koniec udaliśmy się pod zegar słoneczny, przy którym gość opowiedział o jego działaniu. »

W Kamienicy Kultury o planetach pana Mikołaja czytał tata Paweł Kula. Po czytaniu był czas na kosmiczne zagadki i planetarną rozsypankę. Podczas zajęć każdy z uczestników wykonał swojego Marsjanina.
Dziękujemy panu Pawłowi Kuli oraz wychowawczyni i uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.
»