Namiot rzymski i spotkanie z historią

Namiot rzymski i spotkanie z historiąA na finał śiętowanie 11 listopada odbyły się warsztaty archeologiczno-historyczne. Był namiot rzymskiego legata, w którym można było zobaczyć sprzęty i uzbrojenienie rzymskich legionistów, porozmawiać z członkami Bellator Societas i zrobić sobie zdjęcie z naszymi aktorami!

Panie bibliotekarki (również w strojach z epoki) pomagały szukać w piasku ukrytych diamentów i run oraz tworzyć rzymskie bransolety. Były też okolicznościowe przypinki oraz puzzle i testy na spostrzegawczość: znajdź różnice i starożytny labirynt, w którym należało znaleźć jak najkrótszą drogę rzymskiemu legioniście.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Jarocin.