Moralność Pani Dulskiej w interpretacji jarocińskiej młodzieży

Moralność Pani Dulskiej w interpretacji jarocińskiej młodzieżyPodczas 10. edycji Narodowego Czytania nasza biblioteka zaproponowała udział w spektaklu teatralnym opartym na dramacie Gabrieli Zapolskiej - w całości stworzonemu przez uzdolnioną, jarocińską młodzież.

Młodzi aktorzy wspaniale wywiązali się z powierzonego zadania. Spektakl był po prostu idealny. Młodzi podeszli do tematu bardzo profesjonalnie i stworzyli niezapomniane kreacje aktorskie. Chyba każdy zapamiętał wspaniałą Dulską, niewinną Melę i rezolutną Hesię, intrygującego Zbyszka, fenomenalnego Felicjana i szlachetną Hankę oraz świetną ciotkę-praczkę no i oczywiście genialną Juliasiewiczową. Publiczność na owacją na stojąco podziękowała aktorom za ich pracę. Dzięki nim tegoroczna edycja Narodowego Czytania była niezwykła!

"Moralność Pani Dulskiej" w reżyserii Emilii Pawlaczyk i aktorskiej interpretacji: Joanny Goli, Julii Mareckiej, Marcina Musieli, Joanny Owczarskiej, Emilii Pawlaczyk, Weroniki Spychaj, Kacpra Strzelczyka, Weroniki Surdukowskiej i Kingi Wojtkowiak.
Za sprzęt odpowiadali Patryk Jóźwik, za charakteryzację Anna Banaszak i Katarzyna Sroczyńska. Suflerami byli Emilia Urbaniak i Krzysztof Marcinkowski.