Jesienne zabawy w bibliotece

Jesienne zabawy w biblioteceNa poszukiwanie jesiennych skarbów do biblioteki w parku wybrały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" w Jarocinie.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o jesiennych zmianach w przyrodzie, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się jesienią do zimy, jakie kolory mają liście. Dzieci pięknie liczyły i odgadywały przedmioty ukryte w tajemniczym worku. Wybrały się na przejażdżkę wesołym autobusem, a na zakończenie wykonały papierowego jeżyka, jednego z bohaterów opowiadania. W trakcie zajęć wykorzystano zabawy integracyjne z ostatniego szkolenia dla bibliotekarzy z KLANZĄ.

Zajęcia w ramach projektu Bibliotekarz w akcji dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin