Dlaczego warto działać w partnerstwie

Dlaczego warto działać w partnerstwieInspirująca wizyta studyjna w Brusach.

Nad tym jakie są zalety i jakie trudności przy współpracy na szczeblu lokalnym, dlaczego warto działać w partnerstwie i jaka może być w nim rola biblioteki dyskutowali uczestnicy Programu wspierania partnerstw podczas wizyty studyjnej w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. W wizycie uczestniczyli bibliotekarze z Gruty koło Grudziądza, Słupska, Dzierzgonia, Barcina, Okonina, Człuchowa i Polnicy oraz Jarocina.
Oprócz zajęć warsztatowych zorganizowanych w Chacie Kaszubskiej zaproszeni goście odwiedzili filie biblioteczne w Męcikale, Leśnie, Małych Chełmach i zwiedzili najpiękniejsze miejsca w Gminie Brusy.
Wizyta studyjna w Brusach była dobrą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów oraz nawiązania nowych kontaktów.
Projekt realizowany jest przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Partnerstwa dla bibliotek