Czytam sobie w bibliotece, czyli "Syrop maga Abrakabry"

Czytam sobie w bibliotece, czyli "Syrop maga Abrakabry"Pierwsze zajęcia w przedszkolu w Cielczy i w Radlinie odbyły się w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece" promującego czytelnictwo wśród najmłodszych.

Dzieci wysłuchały bajeczki o czarodzieju, który za pomocą czarów i czarodziejskiego syropu chciał zdobyć tron sułtana. Jego podstęp i magia jednak się nie udały. Cudowny syrop miał okropny smak i sułtan go nie wypił. Czarodziej ze strachu i wstydu sam wypił napój po czym skurczył się, uciekł z kraju sułtana i został wielkim magiem u krasnali. Przedszkolaki obejrzały ilustracje z arabskimi budowlami, a przy arabskiej muzyce bawiły się czarodziejską, kolorową chustą. Później każdy miał okazję zasiąść na tęczowym tronie i wypróbować własne magiczne zaklęcia. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki i dyplom.