Co robić żeby chciało się chcieć?

Co robić żeby chciało się chcieć?W ostatni wtorek stycznia liderzy i przedstawiciele stowarzyszeń jarocińskich brali udział w szkoleniu z wypalenia zawodowego.

O tym co robić, żeby chciało się chcieć mówiła Agnieszka Kaczmarczyk, szefowa poznańskiego oddziału KLANZY - Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów. Podczas zajęć nie było chwili na nudę. Wspólnie wypracowywali sposoby radzenia sobie ze stresem i zniechęceniem w pracy, także tej związanej z prowadzeniem stowarzyszenia. Oprócz zagadnień merytorycznych szkolenie zawierało elementy metody KLANZY: ćwiczenia relaksujące, rozluźniające, budujące dobry nastrój uczestników oraz ruchowe zabawy integracyjne.

Szkolenie odbyło się w ramach zadania "Centrum Wsparcia Projektowego w ramach projektu „Jarocin-Miastem Jutra” z Programu Rozwój lokalny korzysta z dofinansowania w kwocie ponad 3,5 mln euro otrzymanego od Norwegii. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców.