Bibliotekarze w akcji na Warszawskich Targach Książki

Bibliotekarze w akcji na Warszawskich Targach KsiążkiWizyta studyjna na PGE Narodowym gdzie od czwartku trwają Warszawskie Targi Książki była dla naszej ekipy bibliotekarskiej wspaniałym zawodowym przeżyciem.

Po pierwsze lokalizcja na stadionie narodowym zrobiła na nas ogromne wrażenie. Po drugie mnóstwo stoisk z literaturą dla dzieci i młodzieży co pozwoliło na zapoznanie się z ofertą wydawniczą takich wydawnictw jak Wytwórnia. Ale też i spotkania z przedstawicielami handlowymi, pisarzami i animatorami. Stoiska z grami, książkami dla dorosłych i spotkanie z rękopisami, m.in. Manuskryptem Wojnicza i najdroższym starodrukiem dzisiejszych czasów autorstwa Leonarda da Vinci. Mnóstwo wrażeń i mnóstwo inspiracji.
Był też czas na zwiedzanie warszawskiej Starówki oraz najważniejszych miejsc na Krakowskim Przedmieściu z siedzibą ministerstwa kultury na czele.

Wydarzenie w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.