Akcja "Żonkile"

Akcja "Żonkile"Jarocińska biblioteka wspólnie z Klubem Sympatyków Starej Kolei zorganizowała w Jarocinie akcję "Żonkile", upamiętniającą 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim

W całej Polsce 19 kwietnia o12.30 odbyły się premierowe pokazy filmu "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943". Nigdzie jednak uczestnicy tej społeczno-edukacyjnej akcji nie mieli okazji obejrzeć filmu w kinie wagonowym. Zaproszona na premierowy pokaz młodzież z Niepublicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Jarocinie miała niepowtarzalną okazję udać się w podróż wagonem historii - jak powiedział Jarosław Korzyniewski, pomysłodawca projektu "Kino wagonowe" i lider Klubu Sympatyków Starej Kolei.

W tym dniu odbyły się jeszcze dwa pokazy w kinie wagonowym dla uczniów Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie oraz otwarty pokaz dla dorosłych i dla uczestników projektu Senior Wigor w JOK Jarocin.

Na kolejne seanse w kinie wagonowym zapraszamy chętnych nauczycieli i młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - kontakt pod numerem telefonu 690 909 905

Akcja jest organizowana przez Muzeum Żydów Polskich. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.