Jarocińska biblioteka wspólnie z Klubem Sympatyków Starej Kolei zorganizowała w Jarocinie akcję "Żonkile", upamiętniającą 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim »

W 73 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim bibliotekę w Mieszkowie odwiedzili czwartoklasiści. Dzieci nie wiedziały czym były getta, nie rozumiały po co zamykano w nich Żydów. »

Klasa IV b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie zaprosiła Justynę Nawrocką, bibliotekarkę z Filii nr 3 w Jarocinie do czytania w ramach akcji "Książka to jest To". »

Z okazji urodzin bajopisarza dzieci z klasy I b Szkoły Podstawowej w Golinie odwiedziły bibliotekę. »

Z tej okazji na zajęcia do biblioteki zaprosiłam dzieci z klasy Ic i IIa. »

Ponieważ już za kilka dni będą Święta Wielkanocne, to głośne czytania w przedszkolu w Cielczy i Radlinie dotyczyły właśnie tradycji świątecznych. »

Dzieci z przedszkola Poziomka na Wielkanocnym Spotkaniu z Bajeczką opowiadały jak metodą
wykonują pisanki, które wkładają do świątecznego koszyczka.
»