Ostatnie szkolenie w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dotyczyło gier planszowych. »

Czy można zarazić się, albo kogoś pasją do gier planszowych? Oczywiście, że tak ! Zainteresowanie planszówkami rozpoczęło się w filii w Cielczy kilka lat temu od rozgrywek podczas zimowych ferii, na które zawsze przychodziła spora grupa chętnych. »

Uczniowie kl. I d, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w zajęciach "Biblioteka pachnąca wrażeniami". Podczas zajęć zaproszono dzieci do wspólnej rymowanki integracyjnej, aktywnego czytania książki, ożywiając tekst gestem, ruchem, słowem i dźwiękiem. »

Marcin Kostaszuk prowadził szkolenia dla jarocińskich bibliotekarek, w którym odkrywał tajemnice facebooka. »

Kolejne szkolenie dla bibliotekarzy tym razem z animatorką z grupy Good Books dotyczyło edukacji sensorycznej dzieci w wieku 2-5 lat »

We wtorkowe popołudnie do Oddziału dla dzieci przybyły maluszki z rodzicami z Lokalnego Klubu Rodzinnego w Jarocinie. Mieli okazję uczestniczyć w czytaniu wrażeniowym, podczas którego przedstawiono im bajeczkę Jannie Ho „Misio Zbysio szuka Świętego Mikołaja”. »

W piątek 29 listopada do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków". Podczas spotkania uczestnicy poznali kilka strasznych legend z naszego regionu. »

Zabawy spod trzepaka czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciało - to trzecie już spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", oparte na szkoleniu klanzowym. »