Od książki mówionej do elektronicznej
Klasa IV c z miejscowej szkoły przyszła do filii bibliotecznej również 15 maja. Tym razem uczniowie poznali różne formy książek, od czasów najdawniejszych do współczesnych. »
Klasa IV c z miejscowej szkoły przyszła do filii bibliotecznej również 15 maja. Tym razem uczniowie poznali różne formy książek, od czasów najdawniejszych do współczesnych. »
Z okazji Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem (Do)wolność czytania, 15 maja odwiedzili bibliotekę uczniowie klasy IVa z Zespołu Szkół w Witaszycach. »
W Tygodniu Bibliotek w witaszyckiej bibliotece zagościły mole książkowe pozytywnie zakręcone w czytaniu. Bardzo nas cieszą takie odwiedziny. »
Z okazji Tygodnia Bibliotek w fili nr 2 odbyło się spotkanie z pasjonatem historii - Wojciechem Koterbą, na które zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »
W Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem "(Do) wolność czytania" w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna na temat "Przeczytaj tę książkę, ponieważ ...". »
W dniu kończącym Tydzień Bibliotek nadeszła okazja do zaprezentowania w przedszkolu teatrzyku kamishibai wykonanego przez uczniów klasy V na zajęciach w bibliotece. »
Ile pszczół widzieliście już w tym roku? Zapewne mniej niż bywało to dawniej. To właśnie te owady i ludzie, którzy się nimi zajmują byli bohaterami majowego spotkania DKK za przyczyną książki Mai Lunde "Historia pszczół". »
To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »
Tydzień Bibliotek oraz rok Ireny Sendlerowej stały się idealną okazją do spotkania w Klubie Samopomocy "Mieszko". »
Na zaproszenie filii bibliotecznej odwiedziła nas w klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej w Cielczy. Tegoroczne hasło tygodnia bibliotek (do ) WOLNOŚĆ czytania była okazją do tego aby zapoznać dzieci z czasami kiedy Polska była pod zaborami i nie tylko wolność czytania, ale też używanie języka polskiego było bardzo ograniczone. »