Symabloo czy Wakelet? A może inny jeszcze sposób kolekcjonowania przydatnych stron internetowych wybiorą członkowie Klubu e-Seniora. »

Środowe popołudnie członkowie Klub e-Seniora spędzili w Kamienicy Kultury. Tematem spotkania były m.in. aplikacje, które możemy zainstalować na smartfonach. Programy te służą nam do odtwarzania muzyki, czyszczenia systemu, przeglądania internetu lub zarządzania kontem bankowym. Wiele aplikacji ułatwia nam codzienne życie dzięki popularnym aplikacjom: np. Zdrowe Zakupy. »

Kolejne spotkanie Klubu e-Seniora za nami. Tematem przewodnim były fake newsy. Uczestnicy poznali strony internetowe, które podpowiadają jak nie paść ofiarą dezinformacji i w jaki sposób weryfikować autentyczność zdjęć i wiadomości. »

Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się ostatnie zajęcia komputerowe. Tematem spotkania były również tablety i to jakie możliwości daje wykorzystanie tego nowoczesnego narzędzia. Uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie kursu. »

W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie Klubu e-Seniora. Tym razem uwaga uczestników skupiona była na Google Dysk. Ta popularna teraz usługa pozwala przechowywać nam dane w sieci. »

W ramach Tygodnia Bibliotek w filii nr 1 odbyły się zajęcia dotyczące genealogii - "Zasadź drzewo w Internecie". »

Podczas kwietniowego spotkania Klubu e-Seniora poznawaliśmy tajemnice Dysku Google. To ważne narzędzie przydaje się zwłaszcza, gdy mamy przepełnione zdjęciami i filmikami smartfony! »