Tablety w bibliotece

Jarocińska biblioteka pozyskała 6 tabletów. iPady firmy Apple pojawią się wkrótce. Wszystko dzieki konkursowi Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w którym wzięło udział 651 bibliotek. Wygrało 233 - w tym nasza placówka!

Tablety w bibliotece!

Tablety w bibliotece!Jarocińska biblioteka znalazła się w szóstce bibliotek w pilotażowym programie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W ramach programu biblioteka otrzymała trzy iPad'y. Obecnie oswajają się z nimi bibliotekarze, którzy będą prowadzić zajęcia. Wkrótce zaprosimy do testów i zabawy także naszych czytelników. Szczegóły wkrótce!

 

Tablety w rękach młodzieży i seniorów

Tablety w rękach młodzieży i seniorówKolejny etap projektu "Tablety w bibliotece"

Tym razem iPady testowali seniorzy, członkowie Klubu e-seniora w filii nr 1 "Pod Ratuszem" oraz młodzież, która współpracuje z biblioteką. Następnie tablety trafiły do filii nr 2 gdzie uczestniczki kursów komputerowych, organizowanych przez tamtejszą bibliotekę, sprawdzały ich możliwości.
Największą frajdę sprawiły wszystkim aplikacje do robienia zdjęć i filmów oraz rysunków. Dużym powodzeniem cieszył się też "Słowotok" oraz GoogleEarth.

Wesoła choinka i tablety

Wesoła choinka i tabletyNa przedświątecznym Spotkaniu z Bajeczką poziomkowi przedszkolacy wysłuchali wiersza Tadeusza Kubiaka i rysowali na iPad'ach

Dzieci uważnie słuchały, zawieszały i liczyły ozdoby choinkowe wymienione w tekście. Segregowały też rzeczy, które można i których nie można powiesić na choince. Na zakończenie była niespodzianka. Dzieci miały okazję narysować choinkę na tabletach. 

Tworzenie zwiastunów książek

Tworzenie zwiastunów książekOstatnie w tym roku spotkanie Młodzieżowego DKK w filii nr 2 miało ciekawą oprawę

Czy trzeba podawać za przykład inne kraje, by stwierdzić różnice sposobach obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia? Co zrobić, gdy w bloku, w którym mieszkamy nie ma komina, przez który mógłby wejść Święty Mikołaj? Czy czekać przy kaloryferze? O tym i o książce "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren dyskutowano na grudniowym spotkaniu MDKK filii nr 2. Uczestniczki spotkania czekało także bojowe zadanie stworzenia na tabletach zwiastuna książki, co przyniosło niezłe efekty.

Kumulacja dobrych wiadomości

Kumulacja dobrych wiadomościJarocińska biblioteka otrzymała dotacje z Ministerstwa Kultury na realizację projektu promującego czytelnictwo i związanegoz edukacją kulturalną dzieci oraz 6 tabletów z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego!

"Pomysłownik książkowy" to nazwa cyklu wydarzeń promujących czytelnictwo. W ramach projektu odbędą się spotkania z autorami książek dla dzieci, warsztaty animacji poklatkowej i Noc Opiekunów Zapomnianych Książek. Po raz drugi też dzieci będą miały okazję uczestniczyć w spektaklach tetralnych w ramach projektu "Wielki Teatr w Małym Mieście Junior", którego partnerem maerytorycznym jest Stowarzyszenie Jarocin XXI.
Ponadto nasza biblioteka będzie partnerowała Stowarzyszeniu Jarocin XXI i innym organizacjom i stowarzyszeniom, które będą realizować projekt "Regał na nudę" w ramach ministerialnego konkursu grantowego promującego czytelnictwo w ramach priorytetu "Partnerstwo publiczno-społeczne".
W konkursie o tablety uczestniczyło 641 bibliotek. Jarocińska placówka dostała za swój wniosek 96 punktów na 100.

Tak więc drodzy czytelnicy - możecie być z nas dumni! Wszystko wskazuje na to, że w tym roku także będzie ciekawie i dużo się będzie działo! Szczegóły już wkrótce.

Powrót na górę