Z okazji Dnia Kobiet bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie kl. 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dzieci zrobiły z tej okazji magnesy, które będą niespodzianką dla mamy, babci, cioci, siostry. Wysłuchały opowiadania o sławnej kobiecie Marii Skłodowskiej-Curie oraz usłyszały jak robot Dash zagrał "100 lat" dla dziewczynek. »

Z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich mam i dziewczynek przygotowano niespodziankę balonowego kwiatka oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło też głośnego czytania bajki „W lesie”, w której milusińscy odkrywali zabawne niespodzianki ukryte pod okienkami. Na koniec dzieci wspólnie z dorosłymi zagrali „Sto lat” na bum bum rurkach. »

W Oddziale dla Dzieci powiało wiosną. Odwiedzili nas uczniowie z klasy I c Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Dzieci zapoznały się z biblioteką i jej księgozbiorem. Wysłuchały opowiadania z książki E. Zubrzyckiej „Ptaki zaczynają śpiewać”. »

Dziś na grupach zabawowych obchodziliśmy Tłusty Czwartek połączony z zabawami walentynkowymi. »

Już niedługo Walentynki jedno z najmilszych dni w roku. Z tej okazji Klasa Ia ze SP nr 5 przybyła do nas z wizytą. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Najpierw odbyły się warsztaty malowania toreb w serduszka, później walentynkowe kodowanie na macie. »

W ramach naszego udziału w projekcie BLISKO i realizacji projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego do konkursu GENERATOR POMYSŁÓW! Do rozdania mamy 23.800 zł na projekty edukacyjno-kulturalne, animujące lokalną społeczność wokół i z biblioteką! »

Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy I a z Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Była to ich pierwsza wizyta. Zapoznano ich z księgozbiorem biblioteki, z grami planszowymi. W Kindlotece przygotowano zimowe kodowanie z odbiciem lustrzanym, memory o zimie oraz robot Dash zagrał na cymbałkach piosenkę „Pada śnieg”. Na koniec odbyły się zabawy z chustą animacyjną. »

Za kilka dni Dzień Babci i Dziadka z tej okazji na grupach zabawowych dzieciom przeczytano bajkę Kamili Gurynowicz „Hela sama zostaje z dziadkami”. Następnie wspólnie z mamami wykonały laurki dla swoich dziadków. Oczywiście był czas na zabawę. »