V Jarociński Kongres Kultury o bibliotece!

V Jarociński Kongres Kultury o bibliotece!W niedzielę odbyło się spotkanie w ramach V Jarocińskiego Kongresu Kultury, które dotyczyło Biblioteki "Pod Ratuszem"

Podczas spotkania, które miało charakter konsultacji społecznych, zbierano pomysły na to jak ma wyglądać nowa biblioteka w ratuszu i w pomieszczeniach, które obecnie zajmuje Muzeum Regionalne. Według planów Muzeum ma zostać przeniesione do Pałacu Radolińskich.
Uczestnicy spotkania najpierw wysłuchali jak przekształcono bibliotekę w Słupsku, niewielkim kosztem i z pomocą czytelników. O tych działaniach mówiła Joanna Wcisło z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Natomiast o tym jak powstała piękna i nowoczesna "Galeria Książki" - biblioteka publiczna w Oświęcimiu mówili jej dyrektor Leszek Palus i Mariola Talewicz zastępca dyrektora.
Po zapoznaniu się z tymi dobrymi praktykami, zebrani mieli okazję obejrzeć bibliotekę i pomieszczenia na II piętrze miejskiego ratusza, a potem w grupach roboczych generowali pomysły na to jak mogłaby wyglądać nowa biblioteka.