O powstańcach i o kotach

O powstańcach i o kotachDzisiaj do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, aby uczcić zakończenie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz Dzień Kota, który obchodzimy 17 lutego.

Szkoła w Wilkowyi nosi imię Powstańców Wielkopolskich, dlatego przedszkolaki poznały słowa hymnu szkolnego. Zostały one im przedstawione na kartach teatrzyku Kamishibai. Dzieci po raz pierwszy zetknęły się z japońskim teatrem ilustracji. Później wysłuchały dwóch książeczek o kotkach. W drugiej części spotkania na zajęciach plastycznych 6-latki wykonały myszki z rolek po papierze toaletowym i kolorowych serduszek. Na zakończenie była słodka niespodzianka.