Na walizkach

Na walizkachTakiego wydarzenia w naszej bibliotece nie było!

I Festiwal podróżniczy za nami! Co się działo przez dwa listopadowe dni? Spotkania z Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy w historii człowiek samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie, dzięki sile mięśni, czy Przemysławem Kossakowskim - dziennikarzem i podróżnikiem znanym z nietuzinkowych programów telewizyjnych, a na dokładkę z Karolem Wójcickim – pasjonatem nocnego nieba, twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage "Z głową w gwiazdach" na Facebooku... I to podczas jednego wydarzenia... To nie zdarza się często.
A oprócz tego możliwość rozmów z podróżnikami-amatorami, blogerami, przewodnikami czy fotografami, m.in. Anną Jaklewicz, Piotrem Trybalskim, Anetą Szlachetą, Piotrem Mojżyszkiem, Radosławem Karlickim, Marcinem Mentelem oraz Basią Salamon-Szympruch. W trakcie rozmów z podróżnikami zaprezentowany został także pokaz slajdów z podróży do Gruzji autorstwa Stasi Budzisz. Nie zabrakło także tematycznych warsztatów dla dzieci i dorosłych: tańców afrykańskich, smaków świata, czytania map, archeologiczne, fotograficzne, tanich lotów, podróży z dziećmi lub do Chin.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

Powrót na górę