Biblioteka

We wtorkowe popołudnie do Oddziału dla dzieci przybyły maluszki z rodzicami z Lokalnego Klubu Rodzinnego w Jarocinie. Mieli okazję uczestniczyć w czytaniu wrażeniowym, podczas którego przedstawiono im bajeczkę Jannie Ho „Misio Zbysio szuka Świętego Mikołaja”. »

Tematem listopadowego spotkania integracyjnego mieszkańców Ciświcy i Ługów było szydełkowanie. »

Biblioteka w parku zamieniła się w magiczne miejsce, które odwiedzili uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. »

Takiego wydarzenia w naszej bibliotece nie było! »

Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego oraz Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc spotkali się 22 października w bibliotece, aby wysłuchać pogadanki na temat problemów alkoholowych w rodzinie. Pani Magdalena Niewiada z Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie odpowiadała m.in. na pytania: kiedy alkohol staje się problemem? »

Jesteśmy po październikowej lekturze książki "Duża kieszeń na kłopoty" Agaty Mańczyk. Stwierdzamy, że to ponadczasowy hit, dobry dla czytelnika w każdym wieku. »

Jesień w kalendarzu, a na DKK ciągle wakacje. Tym razem za sprawą książki "Witajcie w raju. Reportaże o przemyśle turystycznym" Jennie Dielemans. Książka bardzo na czasie, bo dotycząca nie tylko turystyki ale także niszczenia środowiska naturalnego przez przemysł turystyczny. »

Geocaching jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach
o zaletach geocachingu opowiadał zaproszony gość Aleksander Pecyna.
»

Powrót na górę