Pod takim hasłem upłynęły zajęcia wakacyjne w bibliotece w Witaszycach. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z książką pt. „Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?”. »

Woda to skarb, niezbędny do życia. My możemy odkręcić kran, z którego popłynie woda. Jednak nie każdy ma tyle szczęścia. W czasie lektury książki o przygodach Fenka, przekonały się o tym dzieci z przedszkola w Mieszkowie. »

Kolejny weekend z cyklu "Lato w amfiteatrze" należał do najmłodszych. Biblioteka przygotowała dla nich kilka atrakcji. »

W piątek, z okazji Dnia Kota, trójka dzieci uczestniczyła w Kociej Olimpiadzie. Wszyscy zawodnicy dzielnie wykonali zadania tj. chodzenie po linii, pokonanie tunelu, toczenie kulek, ścieżkę śladów, szukanie i łowienie myszek. »

Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” z Jarocina pani Magda i pan Mariusz opowiedzieli jak segregować odpady, a co najważniejsze jak je ograniczać. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” z Jarocina zapoznano z serią bajeczek edukacyjnych „Lisek uczy dzieci segregacji śmieci”. »

Podczas tegorocznej edycji „Jarocin Festiwal 2021” została zorganizowana Strefa Dziecka z Biblioteką i Instytutem Książki pod nazwą "Mała książka, wielki człowiek" nawiązującą do największego w Polsce projektu bookstarowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod tą samą nazwą. »