Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

Spotkanie z Jarkiem Szubrychtem autorem książki "Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu" oraz wielu innych książek głównie o tematyce muzycznej, odbyło się w ramach Black West Festiwal. »

Tytki i warzechy królowały na zajęciach plastycznych poprzedzających spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą. Uczestnicy podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Powstały tytkowe duszki i warzechowe laleczki! »

No cóż, nastała kalendarzowa „Jesień”, chodź za oknem lato, w naszej bibliotece zrobiło się bardzo jesiennie i kolorowo. Nasi mali goście z Przedszkola Poziomka wysłuchali opowiadań Wojciecha Widłaka „Wesoły Ryjek i jesień”, dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami jesiennymi. Na zakończenie zajęć wykonały bukiety z liści w dość nietypowych wazonikach. »

Wyjątkowe zajęcia sensoryczne dla półkolonistów w JOK Jarocin! »

Wakacyjne spotkanie przedszkolaków w bibliotece w Golinie! Było głośne czytanie opowiadania "Marysia nad morzem" a potem zabawy i wspólne śpiewanie piosenek, które dzieci nauczyły się w przedszkolu. »

Dziś w wakacyjne odwiedziny przybyli do nas przedszkolacy z Paddington Dwujęzyczne Przedszkole Montessori. Zapoznali się z książkami z naszego dziecięcego kącika i wykonali kolorowe motylki. »

Kolejne zajęcia z Kindloteki za nami, tym razem bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z półkolonii z Radlina. Pół-koloniści dowiedzieli się co to jest Makey Makey, co przewodzi prąd, jak podłączyć przewody aby można było zagrać na owocach i kartce papieru zamalowanej rysikiem od ołówka. Dzieci mogły zbudować własny pojazd, który pod wpływem pewnych działań mógł się poruszać. Nie zabrakło również maty do kodowanie, która jest inspiracją do dobrej zabawy. »