Grupa półkolonijna ze Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie uczestniczyła w zabawach w oparciu o "Legendę o podziemnym tunelu i umowie z diabłem". »

W ramach współpracy ze szkołą Filia w Wilkowyi zorganizowała zajęcia dla dzieci z półkolonii szkolnych. Na początku spotkania półkoloniści poznali zabytki naszej małej Ojczyzny dzięki książce Janiny Grali „Siedmiomilowe buty”. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia ”podróżowały z bohaterką książki Basią po polskiej plaży. Zwiedzały nadmorskie okolice i wygrzewały się w słońcu. Następnie dzięki aplikacji Scracht Junior tworzyły wakacyjne przygody.
Zaproszono ich również do wspólnego grania na instrumentach wykorzystując makey makey. Na koniec dzieci bawiły się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi" oraz machały kolorową chustą animacyjną i na polanie za Pałacem Radolińskich.
»

Dzieciaki z półkolonii organizowanych przy Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie zabraliśmy w podróż pociągiem.... »

Wakacje w bibliotece - czas START! Przyjechały do nas dzieciaki z półkolonii w Siedleminie. »

Wczoraj w filii nr 3 odbyło się bardzo miłe spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek". Było głośne czytanie, odgadywanie zagadek literackich i oglądanie książeczek. »

W środowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą.
Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zapoznali się z twórczością autorki. Pani Jadwiga opowiedziała pokrótce o wszystkich swoich publikacjach.
»

Dzisiaj Oddział dla dzieci odwiedziły dzieci z półkolonii ze Szkoły Społecznej z Jarocina.
Przygotowano dla nich kodowanie na macie edukacyjnej. Za pomocą scratcha juniora dzieci wykonały wakacyjne animacje.
»

Do biblioteki zawitały dzieci z półkolonii z Jarocin Sport, które wysłuchały opowiadania „Dołek” i zapoznały się z księgozbiorem biblioteki dziecięcej. »