W środę 21 listopada 2018 r. do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków - Kraków". »

W środę rano bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa III aby wspólnie wziąć udział w teleturnieju wiedzy o Polsce i symbolach narodowych. »

Cóż, jarocińscy bibliotekarze od dziś potrafią z balonów zrobić wszystko. A to za sprawą fantastycznego szkolenia z poznańskim oddziałem Klanzy. »

Od ośmiu już lat młodzi kandydaci na czarownice i czarowników spotykają się w filii bibliotecznej w Cielczy, aby przejść różne próby sprawności i stać się pełnoprawnym członkiem czarodziejskiej rodziny. Tegoroczny zlot poprowadził uczestników przez znane polskie miasta i związane z nimi najpiękniejsze legendy a w każdym z tych miejsc czekały ciekawe zadania do wykonania. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »