Bibliotekarze na 6 z wizytą studyjną w Małopolsce

Kategoria: Bibliotekarz na 6

Bibliotekarze na 6 z wizytą studyjną w MałopolsceBibliotekarze powiatu jarocińskiego odwiedzili Galerię Książki w Oświęcimiu, krakowską Artetekę, targi książki, domy kultury.

Galeria Książki zachwyciła nas swoją funkcjonalnością, przestrzenią i mimo nowoczesnej infrastruktury - ciszą. Ciekawe było też zapoznanie się z ofertą działalności placówki. Podobne odczucia towarzyszyły wieczornemu oglądaniu Arteteki.
Jednak największe wrażenie zrobiły na uczestnikach 22. Międzynarodowe Targi Książki. Ilość zwiedzających nas zbudowała, a zwłaszcza widok czytających dzieci i młodzieży. Wizyta na targach pozwliła na bezpośrednie kontakty z pisarzami i wydawcami, nawiązanie współpracy i zapoznanie się z ofertą wydawniczą.
Pracownicy filii nr 5 JOK Jarocin z kolei udali się na spacer do domów kultury w Nowej Hucie. Zapoznali się z ofertą placówek, ich funkcjonowaniem i organizacją.
Oczywiście mimo bardzo napiętego planu, znaleźliśmy czas na zwiedzania krakowskiej starówki i wizytę na Wawelu, w katedrze.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

Powrót na górę