W Kamienicy Kultury gościliśmy dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim. Uczniowie zostali oprowadzeni po nowym budynku i zapoznali się z intrygującymi nazwami pomieszczeń bibliotecznych. »

W grudniu dużo czytamy, to co każdy lubi najbardziej, dla siebie, dla innych, a balonowy upominek mile widziany. »

Wyobraźcie sobie, że na spacer po Krakowie zabrał klasę I d Smok Wawelski. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowieści pt. "Jak to ze Smokiem Wawelski było", a potem wyruszyliśmy na wycieczkę po Krakowie. »

Biblioteka pod Ratuszem, odwiedzinami przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Marcinek w Jarocinie, rozpoczęła cykl adwentowych czytań. »

Od maja do grudnia tego roku bibliotekarze bibliotek gminnych w powiecie brali udział w cyklu warsztatów i wydarzeń mających na celu podniesienie ich kompetencji i umiejętności »

Seniorzy, podczas tegorocznej zabawy andrzejkowej, zostali zaproszeni do warsztatów LOESJE czyli słowną zabawę połączoną z kreatywnym myśleniem. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Uczniowie rozwiązali andrzejkową krzyżówkę, wysłuchali bajki Agnieszki Stelmaszyk „Upiorne Andrzejki”. »

Dzień Postaci z Bajek stał się znakomitą okazją do spotkania z grupą "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z książek i kreskówek oraz obejrzały kilka książek z biblioteki, odgadując jakie postacie są na okładkach. »