Duchy polskich zamków w Krakowie

Duchy polskich zamków w KrakowieW środę 21 listopada 2018 r. do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków - Kraków".

Podczas spotkania uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Poznali kilka legend starego Krakowa. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania. Nie zabrakło również zabawy sprawnościowej. Ze względu na to, że Kraków był kiedyś naszą stolicą, a w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie mieli także zadania o tematyce patriotycznej. W drugiej części spotkania drugoklasiści wykonali smoki z origami.

Wydarzenie w ramach projektu "Bibliotekarz na 6!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.