W sobotę, 9 grudnia czytelnia w parku zamieniła się na chwilę w warsztat krawiecki, gdzie wszyscy chętni (zainteresowanie warsztatami przerosło nasze oczekiwania) mogli uszyć krasnala z filcu. »

Święta tuż, tuż...Z tej okazji w naszej bibliotece, w mikołajkowym tygodniu, chętni uczniowie wzięli udział w Mikołajkowych Warsztatach Bomb(k)owych. »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Ostatnie już w tym roku spotkanie Klubu Seniorek odbyło się w czwartek 7 grudnia. Panie w miłej atmosferze, przy kawie i cieście, wykonywały kartki świąteczne, które wyślą z życzeniami do swoich bliskich. »

W "Mikołajki " w filii odbyło się spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki poświęcone najnowszej książce "Album snutki golińskiej". »

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" pani bibliotekarka z filii nr 2 została zaproszona do przedszkola Poziomka. W mikołajkowym nastroju dzieci wysłuchały bajki "Święty Mikołaj i zwierzęta lasu". »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie uczestniczyły Mikołajowym Spotkaniu z Bajeczką. Przedszkolacy mieli za zadanie poszukać Świętego Mikołaja z listem, w którym zachęcał do wspólnej zabawy. »