I kolejny podróżniczy weekend za nami. I znowu było intensywnie zarówno jeśli chodzi o ilość wydarzeń jak i wywołanych wrażeń, emocji i...zapachów i aromatów. »

Wakacyjna przygoda w bibliotece w filii nr 2 już za nami. Na dzieci czekało wiele atrakcji między innymi: gry i zabawy z robotami "Photon Robot", "Photon Coding", tabletami, chustą animacyjną, gra w kręgle drewniane "Minonki", zabawa w dwa ognie, przelewanie wody z kubka do kubka, gra z piłeczkami. »

W zajęciach wakacyjnych w Oddziale dla Dzieci brały udział półkolonie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Tęcza" z Radlina, półkolonie ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa oraz przedszkolacy z "Marcinka". »

Tradycją już jest, że grupy z półkolonii odwiedzają w wakacje bibliotekę, żeby wziąć udział w różnych zabawach. W poniedziałkowe południe zawitały do nas, wraz z opiekunkami, dzieci z Roszkowa. Tym razem bawiliśmy się z legendami. »

W ramach współpracy ze szkołą Filia w Wilkowyi, w ostatni dzień pierwszego tygodnia wakacji, zorganizowała pieszą wycieczkę nad Lutynię dla dzieci z półkolonii szkolnych. »

Za nami pierwszy wakacyjny weekend i pierwsze wydarzenia w ramach projektu Podróżniczy regał na nudę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przyszły 28 czerwca do miejscowej biblioteki. »

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi po raz pierwszy spotkały się z teatrzykiem kamishibai. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać na temat prawidłowego odżywiania. »