Na kolejnym spotkaniu klubu MDKK omawialiśmy książkę A.Docher "Najlepszy powód, by żyć". »

Przez ostatnie dwa dni października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie dekorowali słoiczki. »

25 października obchodzony był Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klasy Ib odwiedzili naszą bibliotekę. Po powitaniu i rozwiązaniu zagadki, uważnie wysłuchali opowiadania o dzielnym piesku Tobi. »

W bibliotece w Golinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W czasie spotkanie pani Ilona wprowadziła dzieci w historię odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. »

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zostali przyjęci do grona czytelników. »

Warsztaty "Legendoczytacze" na szlaku niepodległości odbyły się w środowe popołudnie w filii bibliotecznej w Cielczy. Grupa 21 uczniów z klasy V, VI i VIII zebrała się w bibliotece, aby posłuchać pani Ilony Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie, która opowiedziała o najważniejszych faktach z Powstania Wielkopolskiego, oraz pokazała historyczne zdjęcia naszej miejscowości. »

Jesienna pogoda sprawiła, że tym razem do dzieci z czytaniem przyszła pani Violetta z Biblioteki w Golinie. »

"Dzień Kundelka" to kolejna okazja do spotkania z przedszkolakami. Grupa "Biedronek" obejrzała książeczki o pieskach dostępne w bibliotece oraz wysłuchała bajki "Toffik u weterynarza". »

Klasa III została zaproszona do biblioteki w Cielczy na lekcję biblioteczną podsumowującą znajomość lektury "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca". »