Przedszkolacy z "Jasia i Małgosi" uczestniczyli w zajęciach o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Przeczytano im książeczkę Katarzyny Moryc "Na drodze". »

W ramach akcji "Cały Powiat Czyta Dzieciom" filię nr 2 odwiedzili uczniowie z kl.III, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Spotkanie poświęcone było 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. »

Z okazji Dnia Głośnego Czytania Dzieciom zorganizowano w bibliotece spotkania dla klas drugich. Gościem jednego z nich była sołtys wsi Mieszków, Barbara Krysztofiak – Jurek. »

Dzieci poznały historię godła narodowego. Obejrzały różne jego wizerunki, które zmieniały się na przestrzeni wieków, od początku państwa polskiego poprzez czasy króla Władysława Jagiełły, króla Jana Sobieskiego, godła z 1919 r. aż po dzień dzisiejszy. »

W Oddziale dla Dzieci odbyło się Powiatowe czytanie dzieciom na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Gościem oddziału była klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 2 »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" we wtorek w bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty historyczne. »

Po krótkim powitaniu i rozmowie na temat aktualnej pory roku, przedszkolaki z Witaszyc uważnie wysłuchały bajki "Jesień" Małgorzaty Strzałkowskiej. Następnie odpowiadały na zagadki dotyczące jesieni. »

Na jesienną przygodę do filii nr 2 wybrały się dzieci z przedszkola Poziomka. Przedszkolaki uważnie wysłuchały bajki "Jesień w stumilowym lesie". »