W poniedziałkowy poranek zerówkowiczów z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła Pani Monika z Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin z Oddziału dla Dzieci. »

29 września przypada "Dzień Głośnego Czytania". W ten dzień bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa III a. Dzieci wysłuchały opowiadania "Na jagody" Marii Konopnickiej. »

Rok 2022 jest Rokiem Marii Konopnickiej, dlatego dzisiaj w ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom w bibliotece w Wilkowyi odbyło się głośne czytanie utworów tej pisarki. »

W piątkowy poranek Oddział dla Dzieci odwiedzili przedszkolacy z Poziomki. Z okazji Roku Marii Konopnickiej oraz Akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” przeczytano fragment książki „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”. »

Wierszem „Poranek” zaczęliśmy nasze spotkanie z klasą IIb z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. »

Ukraiński pięciolatek Artur mógł po raz pierwszy uczestniczyć w wiosennym czytaniu, które odbyło się w przedszkolu w Radlinie i Cielczy, oraz poznać malutką gąsienicę, która przez cały tydzień bardzo dużo jadła, a potem zasnęła w kokonie, z którego wyszła już jako piękny motyl. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Żaby bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

Zaproszone dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie wysłuchały opowiadania o najsłynniejszej kotce czyli Kici Koci. »

Smerfy z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” z Jarocina zostały zapoznane z księgozbiorem biblioteki oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem. »