Senior Plus

  
Program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. W dziennym domu Senior-Plus będą mogli spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

Jest to połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego – tak w skrócie można opisać dzienny dom Senior-Plus. Do końca roku ma powstać ok. 100 takich miejsc. Od dziś samorządy mogą starać się o środki na ich utworzenie.
Ambasadorami programu są: Wirginia Szmyt, czyli DJ Wika, Antoni Huczyński, znany jako „Dziarski Dziadek”, Stanisław Kowalski, 104-letni rekordzista świata w bieganiu, Jerzy Przyborowski, jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów weteranów w Polsce, Gabriela Haczyk, biegaczka, Aleksander Doba, podróżnik roku National Geographic, Krystyna Lewkowicz, prezes fundacji „Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” oraz Wiesława Borczyk, prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Grafik zajęć tutaj

200 tysięcy złotych dla Senior +

Kategoria: Senior Plus

200 tysięcy złotych dla Senior +Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki naboru do Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018. Gmina Jarocin znalazła się wśród 224 dofinansowanych placówek. Dzienny Dom Senior + w Jarocinie został dofinansowany kwotą 200 tys. złotych.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na poszerzenie działalności istniejącego Domu "Senior +'”. Poza wzbogaceniem oferty kulturalnej chcemy także stworzyć stały punkt doradztwa dla seniorów czyli m.in. pomoc przy załatwianiu spraw urzędowych, pisaniu pism, rejestracji u specjalistów, e-usługach itp.

Pozyskane środki przeznaczymy także na przygotowanie z seniorami koncertu z okazji trzeciej rocznicy powstania Domu "Senior +". Tym razem planujemy warsztaty gospel i wspólny koncert z zespołem "Gospel Joy". Wszystkie nasze działania zmierzają do tego, aby z jednej strony zaproponować seniorom nowe aktywności, a z drugiej strony przełamać wciąż funkcjonujący w społeczeństwie stereotyp seniora jako osoby zaniedbanej, nieaktywnej, nieatrakcyjnej.

Ewa Wachowicz nie tylko o gotowaniu

Ewa Wachowicz nie tylko o gotowaniuEwa Wachowicz, Miss Polonia, rzeczniczka rządu Waldemara Pawlaka i producentka programów kulinarnych gościła w Jarocinie na zaproszenie jarocińskich seniorów.

Pani Ewa założyła najpierw fartuszek Senior Wigor i dołączyła do grupy kulinarnej by wspólnie pogotować. Podczas tego spotkania powstały 3 sałatki. Po gotowaniu odbyło się spotkanie dla szerokiej publiczności w kinie Echo w Jarocinie. Pani Ewa opowiadała o swoich początkach w show biznesie, o tym ile waży korona miss, a także dlaczego nie zrobiła kariery modelki na "zachodzie". Oczywiście sporo czasu poświęcono polityce i roli rzeczniczki rządu Waldemara Pawlaka. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o wielkiej miłości do gór i wielkim wyzwaniu zdobycia korony Ziemi - szczytów pochodzenia wulkanicznego i licznym podróżom towarzyszącym tym wyprawom.

Po spotkaniu można było zakupić książki naszego gościa, a kolejka autografów była spora. Każdy chciał jeszcze porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie.

Lutowe zajęcia w Senior Wigor

Lutowe zajęcia w Senior WigorJarocińskim seniorom luty przeleciał jak mgnienie wiatru - zajęcia instensywne, aktywne, smaczne i zdrowe

Jak zawsze były tańce, które potem grupa taneczna prezentowała na zabawie tanecznej z okajzi zakończenia tegorocznego karnawału. Układ walca wiedeńskiego do piosenki "Zobaczę Cię wszędzie" okazał się hitem. A poza tym były serduszka na Walentynki i Dzień Kobiet, gotowanie, spotkania z historią lokalną, wykłady na temat zdrowego trybu życia i aktywne zajęcia z samoobrony. W tym miesiącu też gościliśmy Annę Seniuk a dla chętnych odbyły się warsztaty z robienia kremów i maści.

 

Maści i kremy

Maści i kremySeniorzy własnoręcznie przygotowywali maści z dodatkiem olejków eterycznych i oleju kokosowego.

W ramach zajęć "Zdrowy Senior" w projekcie "Senior Wigor" odbyły się warsztaty z robienia maści. Prowadząca, pani Marzena Korzyniewska, opowiedziała seniorom na czym polega praca w aptece, jak powinny wyglądać recepty oraz jak prawidłowo je odczytywać.
Kolejnym etapem warsztatów było przedstawienie głównych składników maści, oraz przyrządów niezbędnych podczas ich produkowania. Ostatnim, najbardziej wyczekiwanym etapem była część praktyczna. Zadowoleni uczestnicy warsztatów swoje wyroby zabrali do domu. 

Anna Seniuk - nietypowa baba

Kategoria: JOK

Anna Seniuk - nietypowa babaW sobotnie popołudnie zgromadzeni w JOK Jarocin mieli okazję spotkać się z Anną Seniuk - aktorką teatralną i filmową, niezwykle energiczną kobietą, z krwi i kościu nietypową babą.

Anna Seniuk urzekła zgromadzoną licznie publiczność swoją energią i ogromnym poczuciem humoru. Anegdoty sypały się ze sceny jak z rękawa. Zarówno te o teatralno-filmowej kuchni, jak i z domowego zacisza. Było zatem o tym, jak Zbygniew Cybulski "robił" za taksówkarza pani Ani, Janie Pawle II i Piotrze Adamczyku, a także o metodzie "3 sekund", i dołkach w policzach syna Grzegorza.
Przyczynkiem do spotkania w Jarocinie była książka "Anna Seniuk - nietypowa baba jestem", która jest zapisem rozmów pani Anny z córką Magdaleną Małecką-Wippich. A książka powstała dla wnuków jako rodzinne archiuwm, aby wiedziały skąd pochodzą i jakie mają korzenie. Anna Seniuk zachęcała też do spisywania wspomnień i zbierania pamiątek dla potomnych. Bo często dzieje się tak, że jak zaczynamy interesować się naszą rodzinną przeszłością to zazwyczaj nie mamy kogo o fakty i historie zapytać.
Uczestnicy mieli też okazję wysłuchać 3 fragmentów wierszy w interpretacji Anny Seniuk - uczta dla ucha, a na koniec o wielkiej miłości aktorki do podróżowania (wyprawa do Chin) i samotni w Bieszczadach, gdzie się regeneruje i odpoczywa.

Spotkanie dofinansowane ze środków projektu Dom Senior Wigor.

Styczniowe zajęcia naszych seniorów

Styczniowe zajęcia naszych seniorówPierwszy miesiąc Nowego Roku był bardzo intensywny w Senior Wigor. Nasi seniorzy nie mają czasu się nudzić!

Gimnastyka i ćwiczenia rozciągające, mierzenie ciśnienia i kontrola poziomu cukru - to prawie codziennie. A poza tym łączenie przyjemnego z pożytecznym. Na zajęciach kulinarnych raz hamburgery, raz zdrowe koktaile. Na samoobronie jak zachować się w sytuacji ataku z nienacka i jak bezpiecznie się wspinać (dla chętnych). Na zajęciach rękodzielniczych przygotowania do walentynek. Podczas sesji malarskich dopieszczanie obrazów. Na kursie komputerowym poznawanie sieci, a na tanecznych zajęciach ćwiczenie układów. A grupa teatralna szlifuje teksty na kolejne występy. W wolnym czasie tenis stołowy, kręgle i zwyczajne pogaduchy.

Seniorki już szykują się na Wielkanoc

Seniorki już szykują się na WielkanocW Filii w Wilkowyi odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z seniorkami.

Na warsztatach panie przygotowywały papierowe ozdoby, które będą dekoracją wielkanocnych jajek. 

Jak zmieniał się jarociński park?

Jak zmieniał się jarociński park?W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi w Senior Wigor odbyło się spotkanie z panem Łukaszem Witczakiem, absolwentem Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Nasz gość specjalny  opowiadał o jarocińskim Parku Miejskim, jego historii i rozwoju przestrzennym. Podczas wykładu Seniorzy dowiedzieli się jak zmieniał się wygląd i rozkład parku na przestrzeni lat. 

Dzień Babci i Dziadka w Senior Wigor

Dzień Babci i Dziadka w Senior WigorZ okazji Dnia Babci i Dziadka w JOK Jarocin odbyło się małe przyjęcie

Choć nie wszyscy nasi podopieczni są babciami i dziadkami, wszystkim było bardzo miło uczestniczyć w tym przyjęciu. Sami adresaci zadbali o oprawę artystyczną i przygotowali krótkie skecze, w których z humorem opisywali życie babć i dziadków.
Na koniec był tort i upominek - wigorowy kubek!

Jasełka dla seniorów

Jasełka dla seniorówW pierwszym tygodniu Nowego Roku naszych seniorów zaszczyciły maluchy z prezentacją jasełek.

Przedszkolaki z Jarocina zaprezentowały wierszyki i kolędy oraz wspaniałe przebrania i dekoracje.

Banda skrzatów

Banda skrzatówSkrzaty z filcu powstawały przez dwa tygodnie.

Na pierwszych zajęciach panie wycinały według szablonu poszczególne elementy, zszywały i wypychały skrzaty. Dziś na kolejnych zajęciach zadbały o szczegóły - siwe brody, nosy, ozdobienie czapek i fajurskie buty na nogi. Efekt jest cudowny!

Pachnące mydełka

Pachnące mydełkaSeniorki uczestniczące w sobotnich warstztach mydlarskich wykonały niesamowitą pracę, a przy tym wypełniły JOK Jarocin zapachami i wonnymi olejkami

Panie miały do dyspozycji różne zapachowe olejki oraz zioła, ususzone kwiaty, kawę, kokos i mnóstwo różnych "przypraw", które sprawiły, że stworzone przez nie mydełka to prawdziwe arcydzieła i idealny prezent na nadchodzące święta.

Bombki nie tylko na choinkę

Bombki nie tylko na choinkęZajęcia rękodzielnicze zakończyły się efektem bombowym - seniorki z grupy rękodzieła skończyły swoje bombki

Panie wybrały sobie bardzo żmudną ale za to piękną technikę zdobienia - efekty można podziwiać na zdjęciach.

Jesienne spacery seniorów

Jesienne spacery seniorówGrupa seniorów aktywnie spędza niedzielne przedpołudnie

Najwytrwalsi seniorzy zdecydowali się na spacer ze swoją instruktorką Lilianą Waliszką - ruch to zdrowie, bez względu na pogodę.

Warsztaty tworzenia świec

Warsztaty tworzenia świecLanie wosku i tworzenie zapachowych świec - warsztaty dla seniorów, których efektem są piekne świece

Tuż przed Andrzejkami jarocińscy seniorzy wzięli udział w warsztatach tworzenia świec. 

Seniorki malowały na jedwabiu

Seniorki malowały na jedwabiuWarsztaty malowania na jedwabiu odbyły się w JOK Jarocin

Brały w nich udział seniorki. Każda z pań zrobiła własnoręcznie malowaną chustę z jedwabiu.

Porady zdrowotne i medyczne czyli spotkania z pielęgniarką

Porady zdrowotne i medyczne czyli spotkania z pielęgniarkąSpotkania z pielęgniarką Pauliną Talbierz-Armon cieszą się zawsze sporym zainteresowaniem.

Pani pielęgniarka mierzy ciśnienie, poziom cukru i na każde spotkanie przygotowuje pogadankę. Do tej pory seniorzy "zaliczyli" wykłady o okładach i ich znaczeniu oraz zasadach stosowania, rodzajach obrzęków, zapaleniach stawów oraz o grypie, zwłaszcza o jej lekceważeniu i skutkach z tego wynikających.

Ekologiczne torby

Ekologiczne torbyNa kolejnych zajęciach rękodzielniczych nasz epanie zaproponowały wykorzystyanie papierowych toreb - jako opakowania na prezent

Podczas zajęć używano bardzo prostych materiałów, które każdy znajdzie w domu. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji

Jak zdrowo się odżywiać?

Jak zdrowo się odżywiać?Dietetyk kliniczny Martyna Walecka była gościem uczestników programu Senior Wigor.

W wykładzie przybliżyła zasady żywienia w wybranych jednostkach chorobowych. Na spotkaniu podane zostały też przykłady diet min. w chorobach metabolicznych, cukrzycy, otyłości, żywienie w chorobach układu krążenia, nadciśnienia tętniczego oraz  miażdżycy. Dodatkowo poruszony został temat zakwaszania organizmu.

 

Zabawki dla wnuków

Zabawki dla wnukówZa sprawą EkoZabawki w JOK Jarocin seniorzy szyli pluszaki dla swoich wnucząt

W ramach projektu Senior Wigor odbyły się warsztaty szycia zabawek. Zajęcia były niezwykle twórcze i inspirujące. Oczywiście podczas pracy każda z babć opowiadała o swoich wnukach i planowała z jakiej okazji otrzymają od nich pluszaka.

Seniorzy w Soplicowie i Gostyniu

Seniorzy w Soplicowie i GostyniuGrupa jarocińskich seniorów odwiedziła skansen Soplicowo w Cichowie i Świętą Górę w Gostyniu.

Skansen słynie z tego, że kręcono tam sceny do filmu Andrzeja Wajdy "Pan Tadeusz". Święta Góra w Gostyniu to jedno z ważniejszych polskich sanktuariów maryjnych. Seniorzy z wielki zainteresowaniem zwiedzali oba te miejsca mimo deszczu.

Exploding box w wykonaniu naszych seniorek

Exploding box w wykonaniu naszych seniorekWrześniowo-październikowe zajęcia z rękodzieła zakończyły się pięknymi pudełkami

Panie wykonywały pudełko tzw. Exploding box, który śmiało może zastąpić okazjonalną kartkę lub telegram. Pudełko może ukrywać w środku życzenia, drobne przedmioty lub prezenty nawiązujące do okazji, na którą zostało zrobione.

Kulinarne szaleństwo

Kulinarne szaleństwoZajęcia kulinarne dla seniorów cieszą siędużą popularnocią także i w II roku.

We wrześniu i październiku seniorzy przyrządzili lasagne, kotlety de volaille, surówki,frytki, kluski ślaskie i coś słodkiego: naleśniki, wafle i desery. Na kilku spotkaniach seniorom towarzyszyła młodzież.

Rocznica Senior Wigor z Haliną Kunicką

Kategoria: Senior Plus

Rocznica Senior Wigor z Haliną KunickąHalina Kunicka zaśpiewała na pierwszą rocznicę projektu Dom Senior Wigor

Jednak zanim gwiazda polskiej piosenki stanęła na scenie pojawili się tam sami seniorzy z grupy tanecznej, którzy zaprezentowali się w pięknym tańcu. Potem omówiono pierwszy rok działalności Domu Senior Wigor. Zaprezentowano podsumowanie wszystkich wydarzeń, zajęć, wycieczek. Przemawiała dyrektor biblioteki Agnieszka Borkiewicz, wiceburmistrz Robert Kaźmierczak i sami seniorzy.
Potem przyszedł czas na koncert, który dla wielu słuchaczy był wspaniałym i wzruszającym powrotem do lat młodości.
Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na urodzinowy tort.

Jarociński Senior Wigor na Pikniku Seniora w Białobrzegach

Jarociński Senior Wigor na Pikniku Seniora w BiałobrzegachNasi przedstawiciele na podsumowaniu roku działalności Dziennych Domów Pobytu "Senior-Wigor"

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Dziennych Domów Pobytu "Senior-WIGOR" z całego kraju.  Była to również okazja do podsumowania pierwszego roku funkcjonowania tego projektu. Program tworzony jest  przy wsparciu finansowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Jako jeden z sześciu wybranych Domów Senior Wigor z całej Polski mogliśmy zaprezentować  działalność naszych Seniorów. Spotkanie to było połączone z prezentacjami innych Domów Senior Wigor oraz wykładami tematycznymi specjalistów z pracy z Seniorami. 

Gościem specjalnym była pani minister Elżbieta Rafalska.

Seniorzy w Londynie

Seniorzy w LondynieSeniorzy, którzy uczą się języka angielskiego mieli okazję do wykorzystania swoich umiejętności w praktyce.

Wraz ze swoim nauczycielem Michałem Łyko pojechali na dwudniową wycieczkę do Londynu. Było zwiedzanie, zakupy i oczywiście ćwiczenia języka w praktyce.

Więcej zdjęć tutaj

Spotkanie z pisarzem

Spotkanie z pisarzemSpotkanie z Marcinem Wolskim

Znany satyryk, dziennikarz, autor książek i współscenarzysta filmu "Smoleńsk" spotkał się w JOK Jarocin z seniorami i młodzieżą. Podczas spotkania rozmawiano głównie o książkach i literackich fasycnacjach naszego gościa.

Z wizytą w zoo

Z wizytą w zooSeniorzy wraz z kilkoma wnukami udali się do wrocławskiego zoo

W ramach zajęć podróżniczych odwiedziliśmy wrocławskie zoo i afrykarium. Uczestnicy zgodnie przyznali,że zoo, które pamiętają z wyjazdów ze swoimi dziećmi, zmieniło się na lepsze. 

Więcej zdjęć tutaj

Nowy rok szkolny w Senior Wigor

Kategorie: JOK, Senior Plus

Nowy rok szkolny w Senior WigorZaczynamy II rok zajęć dla seniorów

Tańce, kulinaria, rękodzieło, samoobrona, gimnastyka oraz porady kosmetyczne i pielęgniarskie, spotkania z regionalistami, pisarzami i tzw. ciekawymi ludźmi, wycieczki, wizyty w kinie no i oczywiście kursy komputerowe i językowe - ów, nowy rok szkolny czas zacząć! Zapraszamy chętnych - są jeszcze wolne miejsca!

Nowy plan tutaj

Otwarcie lata w rytmie tanga

Kategoria: JOK

Otwarcie lata w rytmie tangaW rytmie tanga i w kroplach deszczu – tak wyglądał koncert zespołu Tangreen, w składzie Mateusz Pliniewicz – skrzypce i Tomasz Drabina – akordeon na ogrodowej scenie w JOK Jarocin.

Na szczęście w miarę grania, deszcz ustępował. Zgromadzona licznie, mimo niepogody, publiczność wysłuchała wspaniałej muzyki, tang, milono i szlagierów muzyki filmowej. Były też muzyczne zagadki, melodie na życzenie i bisy. Wszystko zakończyło się wspólnym grillem w ogrodzie. Sezon letnich wydarzeń w ogrodzie JOK Jarocin rozpoczęty. Zapraszamy na kolejne wkrótce!

Śniadanie wielkanocne dla seniorów

Kategoria: JOK

Śniadanie wielkanocne dla seniorówW Wielki Czwartek zaprosiliśmy seniorów - podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, członków programu Dom Senior Wigor oraz chętnych mieszkańców na śniadanie wielkanocne.

Byli też goście na czele z burmistrzem Adamem Pawlickim i księdzem Andrzejem Sośniakiem, proboszczem parafii Chrystusa Króla. Panie z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowały pyszny żurek, była też sałatka warzywna, jajka, biała kiełbaska, chrzan, a na deser sernik, babeczka i czekoladowe jajka. O artystyczną oprawę zadbała młodzież pod opieką pani Barbary Bogatko. Do stołu podawali harcerze i pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. 

Seniorzy o starości

Kategorie: JOK, Senior Plus

Seniorzy o starościPrzedstawienie teatralne DREWNIANY TALER w wykonaniu Koźmińskiego Teatru Seniora działającego przy Stowarzyszeniu Wspólnie dla Koźmina, Ośrodku Kultury i Klubie Seniora w Koźminie Wielkopolskim o trudnym temacie w JOK Jarocin.

Sztuka przedstawia sytuację ludzi starszych, często samotnych i schorowanych, którzy nie mogą liczyć na pomoc bliskich sobie osób (najbliższej rodziny). Brak tolerancji i zrozumienia ze strony najbliższych powoduje, że starszy człowiek pozostaje sam ze swoimi problemami i często nie potrafi sobie z nimi poradzić. Najbliżsi są już zmęczeni ciągłą opieką i postanawiają wysłać swojego ojca, dziadka do domu starców, tym samych chcą go pozbawić możliwości spędzenia ostatnich lat życia w swoim rodzinnym  domu pośród rodziny.

Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez jarocińską publiczność. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z artystami z zaprzyjaźnionego Koźmińskiego Teatru Seniora.

W przedstawieniu udział wzięli:  Zbigniew Cyunczyk, Bernadeta Gryszka, Mieczysław Gryszka, Kazimiera Juskowiak, Renata Łąkowska, Zbigniew Łąkowski, Maria Maćkowiak, Zygmunt Ziętkiewicz.

Seniorzy jako e-konsumenci

Seniorzy jako e-konsumenciW Filii nr 1 "Pod Ratuszem" kursanci kursu komputerowego stopnia zaawansowanego "Internet dla każdego", poprzez quiz mięli możliwość zapoznać się z najważniejszymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas dokonywania zakupów przez Internet.

W naszej filii odbyło się 5 spotkań, a w akcji wzięło udział 16 osób. Temat ten był dla niektórych osób już znany, gdyż te same kwestie były także tłumaczone w ramach kursu e-learnigowego "O finansach w…bibliotece".

Kolejny miesiąc w Senior Wigor

Kategorie: JOK, Senior Plus

Kolejny miesiąc w Senior WigorZajęcie komputerowe, kulinarne, rękodzielnicze, samoobrony, turystyki, zdrowia i dbania o siebie oraz języka angielskiego i spotkania z regionalistami tak minął kolejny miesiąc seniorom w JOK Jarocin w ramach projektu Senior Wigor

Zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Seniorzy gotują, serfują po Internecie, uczą się bezpieczeństwa, dbania o wygląd i zdrowie, szyją, konwersują i poznają historię regionu dzięki spotkaniom z Ryszardem Marciniakiem i Zygmuntem Maliną. W kolejnych dniach oferta zajęć zostanie poszerzona o zajęcia ze sztuki i malarstwa oraz historię muzyki.

Seniorzy o starości

Kategorie: JOK, Senior Plus

Seniorzy o starościPrzedstawienie teatralne DREWNIANY TALER w wykonaniu Koźmińskiego Teatru Seniora działającego przy Stowarzyszeniu Wspólnie dla Koźmina, Ośrodku Kultury i Klubie Seniora w Koźminie Wielkopolskim o trudnym temacie w JOK Jarocin.

Sztuka przedstawia sytuację ludzi starszych, często samotnych i schorowanych, którzy nie mogą liczyć na pomoc bliskich sobie osób (najbliższej rodziny). Brak tolerancji i zrozumienia ze strony najbliższych powoduje, że starszy człowiek pozostaje sam ze swoimi problemami i często nie potrafi sobie z nimi poradzić. Najbliżsi są już zmęczeni ciągłą opieką i postanawiają wysłać swojego ojca, dziadka do domu starców, tym samych chcą go pozbawić możliwości spędzenia ostatnich lat życia w swoim rodzinnym  domu pośród rodziny.

Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez jarocińską publiczność. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z artystami z zaprzyjaźnionego Koźmińskiego Teatru Seniora.

W przedstawieniu udział wzięli:  Zbigniew Cyunczyk, Bernadeta Gryszka, Mieczysław Gryszka, Kazimiera Juskowiak, Renata Łąkowska, Zbigniew Łąkowski, Maria Maćkowiak, Zygmunt Ziętkiewicz.

Seniorzy z wigorem rozpoczęli zajęcia w JOK Jarocin

Kategorie: JOK, Senior Plus

Seniorzy z wigorem rozpoczęli zajęcia w JOK JarocinKulinarnie, komputerowo, gimnastycznie, rękodzielniczo i w samoobronie - oto tylko niektóre zajęcia, które odbyły się w pierwszym tygodniu Nowego Roku

Uczestnicy zajęć w ramach projektu Senior Wigor mimo mrozu i śniegu stawiają się licznie na zajęcia, które dla nich przygotowano.

Senior Wigor w bibliotece

Kategorie: JOK, Senior Plus

Senior Wigor w biblioteceOd stycznia 2016 r. projekt Senior Wigor będzie prowadzony przez Bibliotekę

Oczywiście nic się nie zmienia w funkcjonowaniu zajęć. Grafik pozostaje bez zmian. Cały czas można się do nas zapisywać. Przypominamy, że koszt udziału w samych zajęciach to 25 zł na miesiąc, a dla chcących korzytsać z obiadów 100 zł. 

Święteczna kawa w Senior Wiogor

Kategorie: JOK, Senior Plus

Święteczna kawa w Senior WiogorDzień przed Wigilią spotkaliśmy się na świątecznej kawie z naszymi seniorami

Przy pysznym cieście czekoladowym, składano sobie życzenia i podsumowano dotychczasowe działania w ramach Senior Wigor. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał komplet gadżetów.

Seniorzy na strzelnicy

Kategorie: JOK, Senior Plus

Seniorzy na strzelnicyW ramach zajęć praktycznych z samoobrony dla seniorów, prowadzący pan Marcin zabrał swoich podopiecznych na strzelnicę do Pleszewa

Zanim jednak do ćwiczeń strzeleckich doszło, było trochę teorii i przygotowania do strzelania. Potem krótki instruktaż i strzelanie w pozycji stojącej i leżącej z broni krótkiej i długiej. Szczególnie z zajęć cieszyły się nasze panie, które z dumą pokazywały wszystkim swoje strzeleckie tarcze.

Seniorzy na wirtualnym spotkaniu

Seniorzy na wirtualnym spotkaniuPo raz pierwszy spotkanie w ramach projektu Akcja e-motywacja odbyło się w JOK Jarocin.

Seniorzy - uczestnicy projektu Dom Senior Wigor oraz słuchacze jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali rozmowy z profesor Ewą Nowicką-Rusek.

Seniorzy po warsztatach

Kategorie: JOK, Senior Plus

Seniorzy po warsztatachMinął pierwszy tydzień zajęć w ramach projektu Dom Senior Wigor

Odbyły się zajęcia z tańca, komputerów, kulinariów, dbania o swoje zdrowie, rękodzieła i samoobrony. Uczetsnicy projektu zapoznali się z grafikiem zajęć i z prowadzącymi. Wszystko po to by wybrać zajęcia dla siebie.

Dj Wika i jarocińscy seniorzy w JOK Jarocin

Kategorie: JOK, Senior Plus

Dj Wika i jarocińscy seniorzy w JOK JarocinW sobotę JOK Jarocin opanowali seniorzy - o godzinie 17.00 nastąpiło otwarcie Domu Senior Wigor

To wspólny projekt jarocińskiej biblioteki i Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Podczas uroczystego otwarcia zaprezentowano ofertę zajęć dla seniorów: kursy komputerowe, warsztaty taneczne, zajęcia rękodzielnicze, kulinarne, ogrodnicze, a także kurs samoobrony.
Otwarcie uświetniła DJ Wika, najstarsza didżejka, która łamie wszelkie stereotypy i daje świadectwo, że starość to najlepszy czas na realizację swoich pasji.

Powrót na górę