Wisława Szymborska "od kuchni"

Wisława Szymborska "od kuchni"Spotkaniem na temat Wisławy Szymborskiej, okraszonym tysiącem anegdot, zakończyliśmy tegoroczny Tydzień Bibliotek w Jarocinie.

W przepięknym towarzystwie wystawy zdjęć Joanny Helander "Niektórzy lubią poezję", licznie zebrani słuchacze raczyli się opowieściami sekretarza Wisławy Szymorskiej, Michałą Rusinka.
Laureat Litetackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników za książkę "Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci", ktorą to odebrał zaledwie wczoraj. Opowiadał o poetce jako osobie, osobistości i osobliwości, która jako mała dziewczynka miała marzenia, i której koleżanka przewidziała Nagrodę Nobla już w szkole średniej!
Dziękujemy Księgarnii na Paderewskiego za fantastycznie przygotowane stoisko z książkami naszego gościa! Jak zawsze było z czego wybierać!