Warsztaty makramowe z BLISKO

Warsztaty makramowe z BLISKONa pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy oddolnej BLISKO pt. "PoznajMY Wielkopolskę", które odbyło się w Kamienicy Kultury w Jarocinie, przybyły wychowanki z Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Terapeutyczno -Wychowawczego w Cerekwicy oraz uczniowie z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 5 Jarocinie.

Wzięli oni udział w zajęciach rękodzielniczych, podczas których ich zadaniem, było wykonanie drzewka z makramy oraz łapacza snów na drewnianej obręczy. Okazało się to nie lada wyzwaniem dla uczestników, ponieważ wyplecenie takiej ozdoby zajmuje sporo czasu, a przede wszystkim wymaga ogromnej cierpliwości. Dziewczęta z WSZPT-W z chęcią pomogły młodszym dzieciom w tworzeniu ich prac!
Inicjatywa oddolna “Poznajmy Wielkopolskę” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność