Rugby w bibliotece!

Rugby w bibliotece!Od Biblioteki w Witaszycach rozpoczęliśmy tegoroczną edycję CAŁY POWIAT CZYTA DZIECIOM - w tym roku do czytań zaprosiliśmy sportowców Ziemi Jarocińskiej!
Pierwszym gościem był Pan Błażej Kalinowski, trener oraz Prezes Rugby Sparta Jarocin.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o tej dyscyplinie sportowej, zauważyły m.in. że w rugby piłka ma jajowaty kształt, dowiedziały się, że trenować mogą już 4 latki, a także testowały wytrzymałość "niezniszczalnej" koszulki. Pan Błażej przeczytał również książkę pt. „Rugby” z serii Mali Mistrzowie, a następnie dzieci odpowiadały na pytania. Wszyscy otrzymali od trenera długopisy i ulotki, a nasz gość podziękowania.
W drugiej części spotkania rozmawialiśmy o jesieni, przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące tej pory roku oraz wyklejały jesienne drzewka.