Rajd gwarowo-powstańczy

Rajd gwarowo-powstańczyGrupa seniorów z klubu społecznego „Nasz Fyrtel” wybrała się na rajd rowerowy śladami historii naszej najbliższej okolicy.

Zatrzymaliśmy się w bibliotece w Mieszkowie, aby odwiedzić izbę pamięci Stanisława Taczaka-pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego. Bibliotekarka pani Marta opowiedziała ciekawie o eksponatach i przeczytała wspomnienia powstańcze. Okazało się, że nie wszyscy o izbie wiedzieli mimo, że nasze miejscowości są tak blisko. Dalej minęliśmy ruiny pałacu Radolińskich w Radlinie i dotarliśmy do odrestaurowanego młyna nad Lutynią. Zrobiliśmy krótki postój na mały posiłek i słodką przekąskę przypominając sobie o okolicznościach powstania opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza związanego z młynem. Z nowymi siłami dotarliśmy do JOK Jarocin, gdzie pani Marta z JOK-u zapoznała nas atrakcjami turystycznymi Jarocina i okolic, z ofertą kulturalną dla seniorów i pokazała zaplecze sceny. Bardzo dziękujemy za gościnę i z pewnością będziemy ten rajd miło wspominać.

Inicjatywa oddolna „Godumy po naszymu” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.