Pasowanie na czytelnika w Wilkowyi

Pasowanie na czytelnika w WilkowyiW bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach.

Na początku dzieci dowiedziały się, jak wyglądał kiedyś papierowy zapis, a jak teraz elektroniczny. Następnie przyszedł czas na głośne czytanie, rozwiązywanie krzyżówki i Fotobudkę,  w której każdy zrobił sobie zdjęcie. Później uczniowie ślubowali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali książki, dyplomy i przypinki. Na zakończenie wykonali piękne sowy ze starych książek, dając im drugie życie.