Mikołajki i Boże Narodzenie dookoła świata

Kategoria: JOK

Mikołajki i Boże Narodzenie dookoła świataOd rana w sobotę w JOK Jarocin gościły dzieci i bożonarodzeniowe zwyczaje z całego świata, a na koniec trzech Mikołajów próbowało otworzyć prezent

Warsztaty dla dzieci o zwyczajach Bożego Narodzenia w Etiopii, Meksyku i Szwecji przeprowadził Robert Robb Maciąg. Autor książek podróżniczych, miłośnik rowerowych podróży jest także doskonałym edukatorem najmłodszych. Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego w Szwecji dziewczynki zakładają na głowę świece, kim są mnisi koptyjscy i dlaczego świętują 7 stycznia. Uczestnicy warsztatów wykonali też tradycyjne ozdoby z omawianych rejonów świat.
Świąteczną sobotę zakończyło teatralne spotkanie z trzema Mikołajami z teatru BLUM, którzy szukali świątecznego pudełka, z którego ułożyli pudełkową choinkę.