"Kordian" z Teresa Lipowską

"Kordian" z Teresa LipowskąTeresa Lipowska gościła w Kamienicy Kultury w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, nad którą honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka.

Pani Teresa przeczytała fragment tegorocznej lektury "Kordiana" Juliusza Słowackiego.
Po czytaniu odbyło się spotkanie. Pani Teresa opowiadała jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem, o rolach nie tylko filmowych ale też życiowych. Nie mogło zabraknąć tematu najbardziej rozpoznawalnej roli czyli serialowej Mostowiakowej. Było sporo anegdot, śmiechu i ploteczek z planów filmowych czy zza teatralnej kurtyny.
Na koniec ustawiła się spora kolejka chętnych po autografy.
Nasze wczorajsze wydarzenie uświetniła także pani Olga Dąbkiewicz, animatorka kultury retro. W stroju z epoki romantyzmu witała przechodniów i gości spotkania rozdając pamiątkowy stempel.
Przed spotkaniem pani Teresa Lipowska uczestniczyła w obiedzie na zaproszenie pani wicestarosty Katarzyny Szymkowiak.