Integracyjny Wieczór Świętojański w Witaszycach

Integracyjny Wieczór Świętojański w Witaszycach…”Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las i niebo i słońce, wolny, swobodny czas”… taką piosenką w miniony wtorek rozpoczął się Integracyjny Wieczór Świętojański, na boisku Zespół Szkół w Witaszycach.

Członkowie Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc, druhowie Organizacja Harcerska „Rodło” im. Szarych Szeregów, druhowie OSP KSRG Witaszyce oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowali dla dzieci i dorosłych mieszkańców Witaszyc szereg atrakcji: wyplatanie wianków, wytwarzanie czapek żniwiarzy, gry i zabawy, konkursy sprawnościowe, strzelanie z wiatrówki i łuku, pokonywanie ścianki, animacje, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, gry planszowe i edukacyjne, malowanie kredą, zabawy z chustą, gaszenie pożaru, a dla amatorów fotografii była okolicznościowa foto budka.
W przerwie między konkursami Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP KSRG Witaszyce przedstawiła inscenizację bajki „Jak Wojtek został strażakiem”, którą przyjęto z wielkim aplauzem. Dla pokrzepienia dzieci otrzymały wodę mineralną, ciastko, smakowitą zupkę, którą przygotowała Restauracja "Podmiejska" Witaszyce. Można było wypić kawkę, skosztować placka oraz chleba ze smalcem własnej produkcji i grillowanej kiełbaski. Było wesoło, radośnie i kolorowo. Dziękujemy organizacjom pozarządowym za twórczą i efektywną współpracę oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację wydarzenia, dzieciom i mieszkańcom za liczny udział we wspólnej zabawie.

Inicjatywa oddolna „Bajkowo wśród pokoleń” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.