Gwarowe spotkanie na finał projektu w Witaszycach

Gwarowe spotkanie na finał projektu w WitaszycachW ostatni wtorek sierpnia odbyło się spotkanie z Jadwiga Podeszwą. Regionalistka i popularyzatorka jarocińskiej gwary przygotowała dla witaszyckiej publiczności quiz gwarowy i wiele anegdot oraz opowieści o gwarze i w gwarze.

Na zakończenie spotkania Restauracja Podmiejska w Witaszycach specjalnie na tę okazję przygotowała zupę "ślepe ryby z merdyrdą".
Inicjatywa oddolna „Bajkowo wśród pokoleń” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.