Szklane ściany, otwarte przestrzenie czy wręcz przeciwnie? Tylko dla dzieci, młodzieży, seniorów czy dla wszystkich? »

Uczniowie wysłuchali legendy pt. "Opowieść o ciotach na piecu chlebowym" czytaną przez Przemysława Hendlera, sekretarza Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. »

Ryszard Marciniak, regionalista, rozmawiał z dziećmi o tym czym są legendy i czy
we wszystko, o czym mówią można wierzyć dosłownie.
»

Rozsypanki literowe i wyrazowe, homonimy i synonimy, a na deser "głuchy telefon" - takie zabawy z językiem polskim czekały na uczestniku Językowego regału na nudę. »

Dzieci z miejscowego przedszkola odwiedziły w czwartek bibliotekę. Na początku wysłuchały legendy związanej z Witaszycami "O ciotach na piecu chlebowym", z tórej m.in. dowiedziały się gdzie dawniej gospodynie piekły chleby. »