Bajka o Fenku, który wraz z dziećmi z grupy odwiedził bibliotekę, wprowadziła przedszkolaków w tematykę funkcjonowania bibliotek. »

Z okazji 550 urodzin Mikołaja Kopernika i roku pod jego patronatem, bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. »

W książkach z biblioteki można znaleźć wiele odpowiedzi na trudne pytania. Nawet te, dotyczące kotów. Przekonały się o tym dzieci, które z okazji Międzynarodowego Dnia Kota zajrzały do biblioteki. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

Wierszem „Poranek” zaczęliśmy nasze spotkanie z klasą IIb z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. »

Z okazji Dnia Kropki dzieci z przedszkola w Mieszkowie wysłuchały historii małej Vashti. Zainspirowała ona grupę maluchów do stworzenia niezwykłych, kolorowych kropek na papierowych talerzykach. Dzieci z zapałem „paćkały” gąbeczkami wzorki, mieszały kolory i tworzyły farbkowe faktury. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »