Kategoria: JOK

Jarocińska biblioteka w projekcie pre-pilotażowym wspierającym ukraińskie dzieci!Arina, Irina, Oleksander i Roland to dzieciaki z Ukrainy, które wczoraj miały w JOK Jarocin zajęcia wspierające ich edukację.

Dzieciaki korzystały ze stron Ministerstwa Edukacji z Ukrainy oraz innych ciekawych linków przygotowanych przez ukraińskie ministerstwo i fundacje. Uczestniczące w zajęciach dzieci chodzą do jarocińskich szkół ale też korzystają z lekcji on-line w swoim ojczystym języku. Oczywiście nie mogło zabraknąć pani Galiny - naszego wsparcia w kontaktach z obywatelami Ukrainy i pani Asi, która wkrótce rozpocznie nauczanie języka polskiego dla chętnych ukraińskich dzieci.
Cała czwórka była bardzo zadowolona i czeka na zajęcia z języka polskiego oraz inne przygotowane dla nich aktywności!

Zajęcia w ramach pre-pilotażu - „Biblioteka dla wszystkich. Równi, różni, ważni.” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków międzynarodowej organizacji humanitarnej Save the Children International