W ramach współpracy ze szkołą w bibliotece w Wilkowyi przeprowadzono konkurs „Pięknego czytania” dla uczniów klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, z dziewczynką z Ukrainy. »

Z okazji Światowego Dnia Poezji i Roku Wisławy Szymborskiej zaprosiliśmy klasę VI b z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie. »

Tym razem ukraiński czwartek w wersji wyjazdowej. Odwiedziliśmy Planetarium w Potarzycy, które w tym roku obchodzi 30-lecie swej działalności. Mogliśmy uczestniczyć w seansie astronomicznym pod kopułą oraz obejrzeć Astronomiczny Ogród. »

Wizyta klasy IA i IB, podczas której dzieci zapoznały się z Biblioteką w Cielczy, obejrzały książki 3D, książkę dla niewidomych. Na koniec otrzymały kolorowankę SOWA - symbol Biblioteki oraz zakładki do książek. Obiecały również przygotować ilustracje do teatrzyku kamishibai by samodzielnie zrobić przedstawienie w bibliotece. Było dużo wrażeń i emocji »

Z okazji Dnia Żaby bibliotekarka odwiedziła w przedszkolu grupę przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

Wiosenne kodowanie w bibliotece w parku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, kodowali na macie zadania matematyczne, układali historyjkę obrazkową, zagrali w przekładankę logiczną. Na zakończenie zajęć dzieci kodowały drogę i aktywność robota w aplikacji Photon Coding. »

Pierwsze wiosenne spotkanie z przedszkolakami za nami. „Myszki” z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” poznały dziś historię „Groszka” w Teatrzyku Kamishibai. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi panie wybrały się na pieszą wycieczkę do Młyna nad Lutynią. Tam korzystając z ładnej pogody czytały wiersze Wisławy Szymborskiej Patronki Roku 2023, a także pierwszej poetki i trzeciej kobiety wśród laureatów literackiej Nagrody Nobla.[ »

Dyrektorki i dyrektorzy bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego spotkali się wczoraj w Kamienicy Kultury. Było to jedno z cyklicznych spotkań organizowanych przez Wypożyczalnia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu. »