Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty organizuje akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Biblioteka w Witaszycach włączyła się do akcji i przygotowała okolicznościową gazetkę oraz ekspozycję książek. »

Kim są Żydzi, co to jest judaizm, co znaczy koszerny, kiedy obchodzony jest szabat te i inne pojęcia związane z historią Żydów poznały dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie podczas Akcji Żonkile. »

Jarocińska biblioteka wspólnie z Klubem Sympatyków Starej Kolei zorganizowała w Jarocinie akcję "Żonkile", upamiętniającą 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim »

W 73 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim bibliotekę w Mieszkowie odwiedzili czwartoklasiści. Dzieci nie wiedziały czym były getta, nie rozumiały po co zamykano w nich Żydów. »